Facebook
Pinterest
Instagram

Faq

PERGOLE – Gdzie można zainstalować pergolę

Pergole można stosować wszędzie tam, gdzie potrzebna jest kontrola nad dostępem słońca, światła i pogodą. Niezależnie od tego, czy osłaniają patio, taras, spa, basen, kuchnię na świeżym powietrzu, miejsce do grillowania, wejście czy dziedziniec, nowoczesne pergole są projektowane i konstruowane z myślą o poprawie stylu życia na świeżym powietrzu. Większość pergoli jest zaprojektowana jako systemy mocowane do elewacji budynku ale wybrane modele mogą być stawiane jako system wolnostojący.

Co pierwsze taras czy zadaszenie?

Wykonujemy zadaszenia zarówno na istniejących tarasach jak i tych dopiero powstających. Ponieważ podpory pergoli należy ustawić na tzw. szklankach fundamentowych, optymalna kolejność to:

  1. wybór zadaszenia i określenie miejsca osadzenia podpór, odprowadzenia wody i doprowadzenia prądu
  2. wylanie szklanek fundamentowych
  3. podstawienie zadaszenia
  4. wykończenie tarasu (kompozyt, deska, granit, etc)

Czy pergole są odporne na deszcz?

Większość oferowanych przez nas modeli zapewnia ochronę przed deszczem.

Które zadaszenia nadają się na śnieg?

W pełni całorocznymi systemami są ogrody zimowe z izolacją termiczną. Drugim najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są nasze dachy szklane przygotowywane konstrukcyjnie pod obciążenia śniegiem wymagane w danym regionie Polski.

Wybrane modele dachów lamelowych są również dopuszczane przez ich producentów jako wersje nadające się na śnieg, ale zalecamy tu dużą ostrożność. Przy zakupie dobrze jest poprosić o gwarancyjne potwierdzenia odporności śniegowej.

Jakie są standardowe wymiary zadaszeń?

Wszystkie oferowane przez nas pergole i zadaszenia są wykonywane pod indywidualne zamówienia i pod konkretny wymiar. Maksymalne wymiary znajdują się w opisie na stronach poszczególnych zadaszeń.

Masz dodatkowe
pytania?

Telefon

Telefon:
793 90 30 30