markizy markilux 1700
Deco

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

tel. 793 90 30 30

tel. 513 90 30 30

tel. 605 55 25 50

rzetelna firma
pomiar

markilux 1700/1700 stretch

markizy markilux model 1700

Elegancka otwarta markiza tarasowa o zaokrąglonych kształtach.

Markiza wyróżniona red dot Design Award i nominowana do German Design Award.

Zaokrąglone łączenie rury nośnej i nawojowej wraz z dostępnymi kombinacjami kolorystycznymi i chromowanymi bokami wpływają na wyjątkową estetykę markizy markilux 1700. Starannie uformowany profil przedni został wyposażony w rynnę deszczową i boczny odpływ wody.

Ramiona markizy wyposażono standardowo w ścięgna Bionic. Ścięgna Bionic wykonane z kevlarowych włókien high-tech, o bardzo wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, zapewniają lekkobieżną i bezgłośną pracę ramion zwiększając wytrzymałość i długowieczność markizy. W testach wykonanych przez Instytut Fraunhoferat ścięgna Bionic wytrzymały ponad 50.000 ugięć co oznacza bezawaryjne użytkowanie przez ponad 68 lat. Ścięgno Bionic poprawia przenoszenie siły na przedni profil aby zapewnić jeszcze lepsze napięcie poszycia.

Markiza tarasowa z możliwością łączenia do 3 konstrukcji pojedynczych obok siebie. Wyjątkowo stabilna konstrukcja świetnie nadaje się do osłony dużych powierzchni.

Przy montażu ściennym markizę można wyposażyć w elegancki, ochronny daszek systemowy markilux z opcją podświetlenia LED.

  • Wymiary
  • Szerokość: 2.5 – 7.0m
  • Wysięg: 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 3.5, 4.0m (do 13.9m w wersji podwójnej)
  • Kąt pochyłu 5°-50°
  • Napęd: ręczny (korba ze stali szlachetnej) ze wspomaganiem
  • Napęd opcjonalny: silnik elektryczny, silnik radiowy z pilotem 1-kanałowym, silnik radiowy Smofy IO
  • Kolory kasety z kolekcji Standard i Longue: biały RAL 9016, białe aluminium (szary) RAL 9006, antracytowy metalik 5204, szaro-kamienny metalik 5215, kremowo-biały strukturalny 5233. Inne kolory z palety RAL oraz powłoki metalik, perłowe, DB i matowe oraz powłoki o podwyższonej odporności na korozję dostępne opcjonalnie.
  • Poszycie wraz z falbaną: tkaniny z kolekcji sunsilk i sunvas, oraz ekskluzywna kolekcja visutex signature.
  • Daszek ochronny: dach systemowy markilux z możliwością instalacji dyskretnego oświetlenia LED zintegrowanego z profilem ściennym.
  • Dodatkowe akcesoria: automatyka pogodowa (czujnik wiatrowo wstrząsowy Vibrabox, sensory słoneczne, czujnik słońca i wiatru), promiennik ciepła.

Markiza może być także wykonana jako markilux 1700 stretch z wysięgiem większym od szerokości. Ta wersja jest dostępna w maksymalnej szerokości 4.0m. Maksymalny wysięg 4.0m. Wysięg większy niż szerokość - to rozwiązanie na wąskie tarasy, nisze i balkony.